Конференції,семінари

26-27 жовтня 2017 р. в Одесі відбулась РАДА ЕКСПЕРТІВ: спільне засідання Робочої групи з порушень ритму серця Асоціації кардіологів України та Президії Асоціації аритмологів України.

Тернопільську область представляли від ТДМУ професори М.Гребеник і М.Швед, від управління охорони здоров’я ОДА – головний спеціаліст Л.Матюк і обласний кардіолог Н.Вівчар.

Відбулося 12 засідань, кожне з яких завершилось прийняттям резолюції. Підсумковий документ буде опубліковано в 4 числі журналу Аритмологія у вигляді рекомендацій і додатку до чинних клінічних настанов з кардіології для керівництва у практичній діяльності лікарів України.

Учасники Експертної ради

Виступ з проблемним питанням і обговорення резолюції

В кулуарах: обговорення складного клінічного випадку з провідними інвазивними аритмологами України професорами Карпенко Ю.І. (Одеський медуніверситет) і Залевським В.П.(ДУ «ННЦ «Інститут ССХ ім.акад.М.Амосова»)

Інформацію підготував М.Гребеник.

***

Конференція «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики неінфекційних захворювань в практиці сімейного лікаря»

Впродовж 16-17 березня 2017 року навчально-науковим інститутом післядипломної освіти ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» в приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка проведено ІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики неінфекційних захворювань в практиці сімейного лікаря».

В заході прийняли участь понад 630 делегатів з Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та інших областей. Серед учасників конференції: лікарі загальної практики та сімейної медицини, терапевти, неврологи, кардіологи, хірурги, педіатри, акушери-гінекологи та інші спеціалісти.

Урочисте відкриття заходу розпочав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, котрий наголосив про актуальність неінфекційних захворювань сьогодення в практиці лікаря-інтерніста. Іван Миколайович привітав делегатів конференції від імені ректора ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» професора М. М. Корди.

За результатами конференції висвітлені теми викликали дискусії та обговорення, котрі необхідно враховувати щодо підвищення якості діагностики, лікування, реабілітації та профілактики неінфекційних захворювань в практиці лікаря.

3-4 листопада 2016р. у м. Одеса відбулось засідання Експертної ради-Спільного засідання Робочої групи з порушень ритму серця Асоціації кардіологів України та Президії Асоціації аритмологів України

До участі в роботі ради окрім експертів з проблеми аритмій, були запрошені обласні кардіологи з усіх регіонів України. Засідання відбувались під головуванням Президента Асоціації аритмологів України професора О.С.Сичова і спеціалістів провідного наукового закладу «ННЦ «Інститут кардіології ім. акад.. М.Д.Стражеска» НАМН України. Тернопільську область у якості експерта і доповідача представляв завідувач кафедри терапії і сімейної медицини ННІ післядипломної освіти професор М.Гребеник. Були розглянуті актуальні питання клінічної аритмології та електрофізіології, визначені заходи з покращення організації надання допомоги хворим з порушеннями ритму серця, а також обговорені питання видання журналу «Аритмологія» та співпраці Асоціації аритмологів України з Європейською асоціацією ритму серця (EHRA). Зокрема, під час спілкування проф.М.Гребеника з проф.Міхалом Худзіком, завідувачем кафедри кардіології медичного університету м.Лодзь (Польща), членом комітету освіти Європейської асоціації ритму серця Європейського товариства кардіологів (EHRA ESC) отримано пропозицію провести у Тернополі освітній курс EHRA-ESC з питань аритмології для сімейних лікарів у 2017 р.

Підсумком роботи Експертної ради стало удосконалення національних рекомендацій з діагностики і лікування фібриляції передсердь та прийняття доповнень до чинних настанов і протоколів.

У колі колег : проф.Вакалюк І.П. (Івано-Франківськ), проф.Гребеник М.В. (Тернопіль), проф.Василенко А.М., проф.Потабашний В.А. (Кривий Ріг)

Під час зустрічі з проф. Michal Chudzik

Учасники Експертної Ради.

***

27 вересня 2016 року у приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Шевченка відбулася

науково-практична конференція з міжнародною участю «Клінічні аспекти нейро- та вазопротекції в сучасній медицині».

У ній взяли участь 311 науковців, з яких 100 лікарів-неврологів та психіатрів, 65 сімейних лікарів, 57 лікарів інших спеціальностей (ендокринологів, гінекологів, терапевтів, анестезіологів), 46 лікарів неврологів та психіатрів, а також 45 лікарів-інтернів.

До президії конференції увійшли начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук, головний спеціаліст-терапевт управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Лариса Матюк, керівник лікувального відділу ТДМУ Юрій Герасимець, завідувач кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ, професор Світлана Шкробот, завідувач кафедри терапії та сімейної медицини навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор Мар’ян Гребеник. До програми конференції увійшла низка доповідей, присвячених актуальним питаннням з нейро- і вазопротекції у терапевтичній, гінекологічній, кардіологічній, неврологічній та психіатричній практиці.

***

21-23.09.2016 р. відбувся XVII Національний Конгрес Кардіологів України

Вагомою медичною подією року було проведення XVII Національного Конгресу Кардіологів України 21-23.09.2016 р. в м. Києві за сприяння Асоціації кардіологів України, Асоціації серцево-судинних хірургів України та Державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеско» НАМН України». Ювілейний захід був присвячений 80-річчю створення Державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеско» НАМН України» і 140-річчю його засновника Миколи Дмитровича Стражеско. 2016 рік був оголошений «Роком серця в Україні».

В ході Конгресу відбулось Спільне засідання Європейського товариства кардіологів та Асоціації кардіологів України, а також I Українсько-польський форум. Даний захід сприяв зустрічі провідних вчених-кардіологів з Великої Британії, Бразилії, Польщі, Італії, Латвії, Угорщини, Чехії, які ознайомили українську кардіологічну спільноту з останніми досягненнями. В Конгрес-холі готелю «Русь» відбулась Спільна сесія Європейської Асоціації ритму Серця (EHRA/ESC) та Асоціації Аритмологів України, на якій був присутній представник ЕHRA – проф. Б. Меркель, а також провідний кардіохірург із Лодзинського Воєводського Шпиталю – М. Худзік. На даному засіданні була присутня і делегація з нашої кафедри.

Особливу зацікавленість викликав виступ завідувача нашої кафедри терапії і сімейної медицини ННІ ПО ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України» д-ра мед. наук, професора М.В. Гребеника на тему «Шлуночкова та надшлуночкова ектопія — оптимальна тактика: клінічні рекомендації та власний досвід», по завершенні якої виникло чимало наукових та практичних дискусійних запитань серед науковців та лікарів-кардіологів України.

Велику увагу в аудиторії викликала доповідь K. Котцевої (Велика Британія), керівника одного з найбільших європейських клініко-епідеміологічних досліджень – EUROASPIRE IV, участь в якому приймала Україна. В її доповіді виділені особливості гендерної різниці в імплементації рекомендацій з профілактики гострих коронарних подій. Були проведені спільні організаційно-методичні заходи МОЗ та НАМН України щодо подальшого вдосконалення надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання.

***

10-11 березня 2016 в ТДМУ відбулася конференція "Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики коморбідної патології в практиці сімейного лікаря"

Упродовж 10-11 березня цього року під егідою Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського в приміщенні Тернопільського драматичного театру імені Т.Шевченка відбувається ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики коморбідної патології в практиці сімейного лікаря». В роботі заходу беруть участь понад 300 делегатів, серед яких лікарі загальної практики та сімейної медицини, а також лікарі інших спеціальностей: терапевти, хірурги, педіатри та акушери-гінекологи міста Тернополя, Тернопільської області, а також інших областей.

Привітальні слова з нагоди початку роботи конференції звучали від заступника директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Лідії Чайківської, яка побажала плідної праці в роботі конференції.

Урочисте відкриття заходу розпочав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, котрий наголосив на актуальності назрілої проблематики коморбідних станів в практиці лікаря-інтерніста. Іван Миколайович привітав делегатів заходу від імені ректораТДМУ, професора Михайла Корди.

Пленарне засідання розпочав професор Мар’ян Гребеник з доповіддю «Ішемічна хвороба серця. Акцент на ішемію міокарда», в якій були розставлені акценти алгоритму дій лікаря загальної практики сімейної медицини у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця. Актуальність даної теми обумовлена вагомою часткою ішемічної хвороби серця в структурі серцево-судинних захворювань та відповідно смерті в Україні.

Окрему увагу було надано в доповіді професора Вакалюка І.П. медикаментозному супроводу відновного лікування хворих з ішемічною хворобою серця. Розглянуто серцево-судинний континуум – як ланцюг патологічних ланок, що ведуть до серцево-судинних захворювань.

Професор С.П. Маркін (Воронежський державний медичний університет імені Миколи Ниловича Бурденка) висвітлив актуальні питання симптому запаморочення та окреслив шляхи подолання їх в практиці лікаря загальної практики сімейної медицини в амбулаторних умовах.

***

23 листопада 2015 р. в ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет" за підтримки Департаменту охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації та Української Асоціації лікарів-інтерністів відбулася нарада-семінар "Впровадження в клінічну практику нових стандартів діагностики та лікування внутрішніх хвороб"

У ході конференції було проаналізовано надання невідкладної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом та інсультами в Україні та Тернопільській області зокрема, нові підходи до персоналізованого вибору антитромбоцитарної та антикоагулянтної терапії, провели обговорення локальних протоколів у практиці лікаря-терапевта, лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів з ІХС. Доповідь проф. Василя Захаровича Нетяженко стосувалась новин Європейського Конгресу Кардіологів (Лондон, 2015 р.) та провів аналіз нових рекомендацій щодо надання медичної допомоги.

Доповідь проф. Василя Захаровича Нетяженко "Новини Європейського Конгресу Кардіологів (Лондон, 2015 р.) та аналіз нових рекомендацій щодо надання медичної допомоги"

Доповідає проф.М.В. Гребеник щодо лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів з супутньою ІХС

***

13 жовтня 2015 року у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського та Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми старіння в умовах коморбідності».

Організатором конференції виступила кафедра неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ та фармацевтична компанія «OLFA». У конференції взяли участь лікарі різних спеціальностей (неврологи, психіатри, сімейні лікарі, терапевти, гінекологи), серед яких було 347 представників Тернопільської, 76 учасників з Чернівецької, 50 з Рівненської, 50 з Хмельницької та 37 з Івано-Франківської областей. На конференції звучали доповіді щодо екстрапірамідальної недостатності як варіанту старіння, хвороб дрібних судин в поєднанні з коморбідниим станами, тривожних та когнітивних розладів у похилому віці, а також клімактеричних розладів у жінок та методів їх корекції.

***

13 жовтня 2015 року у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського та Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми старіння в умовах коморбідності».

Організатором конференції виступила кафедра неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ та фармацевтична компанія «OLFA». У конференції взяли участь лікарі різних спеціальностей (неврологи, психіатри, сімейні лікарі, терапевти, гінекологи), серед яких було 347 представників Тернопільської, 76 учасників з Чернівецької, 50 з Рівненської, 50 з Хмельницької та 37 з Івано-Франківської областей. На конференції звучали доповіді щодо екстрапірамідальної недостатності як варіанту старіння, хвороб дрібних судин в поєднанні з коморбідниим станами, тривожних та когнітивних розладів у похилому віці, а також клімактеричних розладів у жінок та методів їх корекції.

***

10-11 березня 2016 року у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбулась ІІІ Науково-практична конференція з міжнародною участю

"АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ КОМОРБІДНОЇ ПАТОЛОГІЇ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ"