Кафедра‎ > ‎

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Початок діяльності кафедри відноситься до травня 1979 року, коли за Наказом МОЗ УРСР у рамках створеного 26 лютого 1979 року факультету удосконалення лікарів (ФУЛ) Тернопільського медичного інституту на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні була організована кафедра терапії.

Одним із фундаторів і факультету, і кафедри по праву вважають доцента Я.Д.Галицького. Чудовий фахівець, знавець своєї справи, справжній патріот України у непрості радянські часи ініціював відродження Всеукраїнського лікарського товариства на Тернопіллі.

Першим завідувачем кафедри було призначено д.мед.н., професора С.Г.Вайнштейна ( фото нижче- перший зліва), який очолював її до 1988 року (нині проживає і працює за фахом у Німеччині).

Упродовж 1988-2010 років колектив кафедри очолював д.мед.н., проф. Є.М.Стародуб.

Діапазон навчально-методичної, наукової та лікувальної роботи кафедри терапії значно розширився після приєднання до неї у січні 1997 р. кафедри кардіології цього ж факультету, що функціонувала з 1987 р. під керівництвом д.м.н., проф. Б.І.Рудика.

У рамках національної програми реформування медичної галузі в Україні з 1994 року на кафедрі розпочалася робота з підготовки сімейних лікарів на циклах спеціалізації, а у 2000 році – відкрита інтернатура із фаху «Загальна практика - сімейна медицина». Перейменування у 2002 році кафедри терапії у кафедру терапії і сімейної медицини повністю відтворювало сутність діяльності структурного підрозділу факультету післядипломної освіти.

У різні періоди існування на кафедрі працювали знані в області та в Україні лікарі-науковці: професори Ф.А.Звершхановський (професор-пульмонолог), Б.І.Рудик (незмінний впродовж 20 років очолювач Тернопільського обласного наукового товариства терапевтів), О.М.Масик (професор-ревматолог), І.Т.Пятночка (професор-фтизіатр), доценти Я.Д.Галицький, Ю.О.Цаль, І.І.Мельник, О.Є.Самогальська (у 2007 році захистила докторську дисертацію, сьогодні очолює кафедру клінічної фармації фармацевтичного факультету ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я.Горбачевського»), А.В.Зоря, Н.І.Ярема (у 2010 році захистила докторську дисертацію і у 2011 році була обрана проректором з науково-педагогічної і лікувальної роботи ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я.Горбачевського» та очолила кафедру внутрішньої медицини №1 медичного факультету); асистенти З.І.Шуст, В.Є.Яковлев, І.М.Марків, Н.В. Журбенко, М.Є.Гаврилюк, Н.Г.Блінова, Р.О.Федорова, О.М.Барна (сьогодні д.мед.н., професор, завдувач кафедри сімейної медицин НМУ імені О.О.Богомольця, голова Всеукраїнської Асоціації превентивної та антиейджинг медицини). Проф. Є.М.Стародуб з 1 січня 2010 року і по теперішній час працює професором кафедри поліклінічної справи та сімейної медицини медичного факультету ДВНЗ «ТДМУ імені І.Я.Горбачевського».

З 1 січня 2010 року колектив кафедри працює під керівництвом д.мед.н, проф. М.В.Гребеника

У складі (на листопад 2016 року) 2-х професорів (д.мед.н. М.В.Гребеник,  д.мед.н. Ф.А.Зверхшановський), 6 доцентів (к.мед.н. Т.Б.Лазарчук – завуч кафедри, к.мед.н. О.І.Криськів – відповідальна за лікувальну роботу, к.мед.н. С.Є.Шостак– відповідальна за наукову роботу, к.мед.н. Л.В.Зоря, к.мед.н. Є.Ф.Бузько, к.мед.н. С.М.Бутвин); 3-х асистентів (к.м.н. Зелененька Л.І.., к.м.н. Микуляк В.Р.  ,к.м.н Коцюба О.І.) та старшого лаборанта  О.В. Базар.

Також на кафедрі навчаються  троє аспірантів та четверо клінічних ординаторів.

Клінічними базами для навчання лікарів-інтернів та лікарів-курсантів є Тернопільська міська комунальна лікарня №2(гартроентерологічне та кардіологічне відділення ); Центр первинної медико-санітарної допомоги,філія №2; Тернопільська міська комунальна дитяча лікарня (реанімаційне відділення) та ДЗ «ВКЛ станція Тернопіль ДТГО Львівська залізниця».