На базі центру стимуляційного навчання проводяться навчання лікарів-інтернів зі спеціальностей «Внутрішні хвороби», «Загальна практика-сімейна медицина», а також лікарів-курсантів, які проходять удосконалення на базі кафедри терапії і сімейної  медицини ФПО. Лікарі-інтерни відпрацьовують практичні навички надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі.

7 червня 2021 року відбулося відкриття лабораторії клінічних навичок для сімейних лікарів і медсестер в рамках Українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» .

Лабораторія клінічних навичок у Тернопільському медуніверситеті складається із трьох кімнат:

кімнати для відпрацювання медичних навичок, яка оснащена камерами, мікрофонами, медичним обладнанням і симуляторами;

кімнати, з якої викладач чи інструктор дає інструкції;

кімнати, де інтерни з викладачем переглядають записане відео із симуляції, аналізуют помилки та відзначають успішно проведені маніпуляції.

Тепер заняття проводяться для лікарів-інтернів та лікарів-курсантів проводяться і у цій клінічній лабораторії.

Лікарі-інтерни у класі віртуальної реальності (2023 рік)

Лікарі-інтерни у класі віртуальної реальності. Бронхіальне дерево при різних патологічних станах (2023 рік)

Лікарі-інтерни відпрацьовують практичні навички (2023 рік).

Асистент О.І. Левчик проводить інструктаж лікарям-інтернам перед симуляційним сценарієм (2022 рік).

Доцент  Л.І. Зелененька та  доцент С.Є. Шостак на відкритті лабораторії  клінічних навичок у симуляційному центрі ТНМУ (2021 рік).

За допомогою використання алгоритму надання домедичної допомоги лікарі-інтерни та лікарі-курсанти мають можливість проводити маніпуляції для надання допомоги постраждалим за допомогою відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів із застосуванням відповідних необхідних інструментів, зокрема, ларингеальної маски чи рото-глоткової трубки, а при необхідності – штучної вентиляції легень.

 Асистент О.І. Левчик проводить заняття для лікарів-інтернів (2021 рік)

Фрагмент зали серцево-легеневої реанімації (2018 рік)

Фрагмент зали серцево-легеневої реанімації (2018 рік)

Окрім того, на сучасному обладнанні лікарі-інтерни та лікарі-курсанти мають можливість потренуватись відпрацювати техніку запису ЕКГ, навички проведення непрямого масажу серця та дефібриляції, техніку накладання шин для транспортування пацієнтів  в кареті ШМД до лікувального закладу.

Автоматичний електронний дефібрилятор. 

Асистент О.І. Коцюба вдосконалює навички серцево-легеневої реанімації (2018 рік)

 Заняття із тренером (2018 рік)

Лікарі інтерни відпрацьовують навички реанімації (2018 рік)

Є можливість відпрацювати техніку проведення на манекенах ларингоскопії, а також  трахеотомії, які потрібно виконувати в певних невідкладних ситуаціях.

Ларингоскопія: від теорії до практики (2017 рік)

Також можливо проводити маніпуляції введення парентеральних медикаментів/середників для корекції стану пацієнта.

Сучасне медичне забезпечення (2017 рік)

Крім того, лікарі-інтерни опановують навички надання невідкладної допомоги на комп’ютерній системі «Body Interact» при невідкладних станах.

Після проведення та відпрацювання практичних навичок та проведення/виконання сценаріїв є можливість проведення їх обговорення (дебрифінгу), аналізуючи тактику надання допомоги пацієнту, розподіл обов'язків між членами команди, можливі помилки та недоліки, використання часу при проведенні сценаріїв, застосування прийомів та шкал для оцінки стану пацієнта та визначення алгоритму надання йому необхідного спектру заходів. 

Система «Body Interact» в дії (2018 рік)