Клінічна база кафедри КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня №2"(2023 рік).
Робота викладачів кафедри терапії і сімейної медицини ФПО має декілька складових. Чи не найважливішою із них є лікувальна робота. Вона відображає фаховий рівень кожного і характеризує потенційні можливості клінічної кафедри. Мистецтво лікування шліфується роками. Чим вища кваліфікаційна категорія лікаря і викладача, тим більше можна у нього навчитись лікарю-інтерну чи запозичити лікарю-слухачу. Сама назва інституту післядипломної освіти вимагає забезпечення факультету високопрофесійними і висококваліфікованими викладачами і лікарями одночасно
Лікувальна робота кожного викладача кафедри складається із обходів, консультацій у відділеннях лікарні, консультативних прийомів у поліклініці, курації хворих (для асистента кафедри), ургентних чергувань та участі у паталогоанатомічних конференціях. Вказане навантаження розширюється за рахунок консультацій в інших лікувальних закладах.
Професор М.В. Гребеник виступає на паталогоанатомічній конференції (2023 рік)
Викладачі кафедри беруть участь у паталогоанатомічній конференції (2023 рік)
Професор М.В. Гребеник під час обходу (2022 рік)
Лікарі-інтерни обстежують пацієнтку (2022 рік)
Згідно з Указом Президента України №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зміцнення міжнародного авторитету України, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю звання «Заслужений лікар України» присвоєно завідувачу кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти Мар’яну Васильовичу Гребенику
В умовах пандемії у 2020 році працівники кафедри проводили обстеження пацієнтів, що перенесли COVID-19 .
У 2019 році наші колеги провели низку консультативних прийомів в районах Тернопільської області, зокрема у м.Ланівці та Козова. У результаті було оглянуто близько 500 пацієнтів із патологією внутрішніх органів.
Професор М.В.Гребеник на обході в БРІТ (2017 рік)
Доцент Л.В.Зоря обстежує пацієнта (2017 рік)
Перспективи розвитку лікувальної роботи тісно пов'язані із покращенням матеріально-технічного забезпечення клінічної бази кафедри, впровадженням нових методик діагностики і лікування, зокрема інвазивних технологій в кардіології. Серед викладачів кафедри є кардіологи, гастроентерологи, пульмонолог, фтизіатр, педіатр і функціоналіст. Вони можуть надавати консультативну допомогу в цих напрямах, виконуючи ехо-КС, рН-метрію, бронхоскопію. Необхідно надалі використовувати консультативні прийоми в поліклініці кожного викладача як показові заняття для лікарів-інтернів.
Доцент О.І.Криськів консультує паціаєнтку амбулаторно (2016 рік)
Працівники кафедри терапії і сімейної медицини ННІ ПО надають спеціалізовану терапевтичну допомогу кардіологічного, гастроентерологічного та пульмонологічного профілю КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня №2" Всі працівники кафедри мають відповідну фахову спеціалізацію. Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує консультативний прийом хворих в відділеннях лікарні, проводить огляд експертних та дiагностично складних хворих, вагітних та породіль. Працівниками оглядаються пацієнти, що підлягають призову, а також бійці із зони АТО, що лікувалися в стаціонарних умовах та амбулаторно.
Професори та доценти, як куратори вiддiлень, здiйснюють щотижневi плановi обходи в кардіологічному, терапевтичному відділеннях стаціонару; ведуть консультативний прийом хворих; регулярно проводять консиліуми і клінічні розбори. Асистенти курують хворих та здійснюють консультацiї в iнших вiддiленнях. Колектив кафедри завжди забезпечує організацію та проведення клінічних та патолого-анатомічних конференцій, організацію курсів для підвищення кваліфікації спеціалістів практичної медицини Також органiзовує i проводить науково-практичнi й клiнiко-морфологiчнi конференцiї.
Додент С.М.Бутвин обстежує пацієнта із пневмонією (2016 рік)
Працівники кафедри були залучені до проведення навчально-практичних занять з основ домедичної допомоги для широких верств населення, і проводили навчання по наданню домедичної допомоги потерпілим в різних надзвичайних ситуаціях.